* Localització Google Maps.


ORGANITZACIÓ DE LES CLASSES.

HORARIS DE CLASSE DIMARTS.
(Horari de dimarts : 21:00h a 23:00h tot l’any)

20.30 - 20.45: Horari aconsellat d'arribada per posar-se els patins i proteccions per patinadors principiants
21.00: Xerrada explicativa de classes i anunci dels nivells impartits i monitors
21.10: Principi de classes
- Repartició dels diferents nivells de classes al passeig
- Sortida de rutes-classes
- Principi de les activitats de freestyle
22.30: Final de classes - Estiraments


HORARIS DE CLASSE DIUMENGES.
(Els diumenges s’adapta al canvi horari d’estiu o d’hivern per qüestions climàtiques)
Horari d’estiu : 19:00h, de abril a octubre.
Horari d’hivern : 17:00h, de novembre a març.

18.45 – 18.55h: Horari aconsellat d'arribada per posar-se els patins i proteccions per patinadors principiants
19.00: Xerrada explicativa de classes i anunci dels nivells impartits i monitors
19.10: Principi de classes
- Repartició dels diferents nivells de classes al passeig
- Sortida de rutes-classes
- Principi de les activitats de freestyle
20.45: Final de classes – Estiraments

Els diumenges es promouen els nivells bàsic i principiant, ruta media, com a part del compromís APB en la formació, difusió lliure, segura i cívica el patinatge urbà.

Casos d'anul·lació de les classes

La anul·lació de les classes per raons meteorològiques, es farà a través d'aquesta mateixa pàgina web així com a través del grup de l'APB a Facebook. En cas d'incertesa es mantenen les classes mentre no hi hagi un comunicat d'anul·lació de les classes per part de la junta i / o dels responsables de classes.

Atenció al soci i al patinador

Durant l'horari de classes, tenim una atenció al patinador a la taula principal per orientar-vos als diferents nivells, per fer-se soci, tenir informació sobre la nostra associació, contactar amb un membre de la junta o els responsables de classes o en cas de qualsevol dubte.

A la taula disposem de formulari d'alta per fer-se socis a la nostra associació, tot i que també es pot descarregar en aquesta web. Els carnets de soci ja no es recullen sino que se envien en format digital a través del correu electrònic. Comptar unes 3 setmanes entre la data d'ingrés de la quota de soci i la data de disponibilitat del carnet.